Ako nájsť seriózneho partnera v zoznamke a nezblázniť sa

Autor: Ivana Šufliarska | 4.5.2017 o 21:09 | Karma článku: 4,31 | Prečítané:  1248x

Koľko veľa je slobodných či rozvedených ľudí zistíte až potom, ako sa preradíte z kategórie zadaný do týchto kategórií. A až hodíte všetko za hlavu, poviete si, že je čas nájsť si niekoho na kávu a kino.

Ak nemáte veľké možnosti na zoznámenie, siahnete po jedinom, čo sa dá. Otvoríte počítač a do google hodíte výraz "zoznamka". Tak začína vaša cesta, ktorej cieľ je veľmi neistý.

Ako prvá vás napadne zoznamka Partner na úrovni, keďže tú úroveň dosť evokuje a o to nám predsa ide. Každý človek, ktorý už má za sebou nejaké roky vzťahu, má celkom jasnú predstavu do čoho je ochotný ísť, čo hľadá a očakáva. Táto zoznamka je fajn, ak ste dosť zdatný na vyplnenie rozsiahleho profilu. Samozrejme, čím širší profil, tým lepšie vyhľadávanie pre obe strany. O potenciálnom partnerovi sa dozviete celkom dosť, od základných informácií o veku, pracovnom zaradení, stave a fotkách, až po to čo má rád, nemá rád, koníčky a pod. Vyplnenie profilu ako takého tiež ukáže o človeku dosť veľa. Negatívom je, že sami hľadať nikoho nemôžete. Zoznamka sama vám ponúka profily a to niekoľko za deň. Niektoré môžu byť napríklad nové, ešte nie úplne vyplnené, čo vám vlastne o človeku nič nepovie. Bez uhradenia poplatku nemôžete skoro nič, takže ak sa rozhodnete pre túto zoznamku, pripravte si aj peňaženku. Výsledky sú rôzne, nie každému všetko sedí. Vyskúšať však odporúčam.

Najväčším miestom na pokec je samozrejme Pokec. Legenda medzi zoznamkami. Profil a fotky sú dobrovoľné, anonymita obrovská. Za nickmi sa skrýva kdekto. Začnite tým, že si ten profil vyplníte a to kvalitne. Ak máte záujem o skutočný seriózny vzťah a nie iba flirt so ženatým, dajte si reálnu fotku a vyplňte profil. Uveďte základné informácie o sebe a nezabudnite (aj keď vám to príde hlúpe) dodať, že nemáte záujem o flirt a nezáväzný sex. Verte mi, neskôr k tomu pridáte ešte aj 3 výkričníky. Ak chcete mať k dispozícii archív správ, aby ste sa v komunikácii nestratili, je potrebné zaplatiť poplatok. Oplatí sa to však. Potom vyskúšajte dať na plochu jednoduchú ale jasnú vetu koho hľadáte a čakajte na reakcie. Tu už záleží na vašej trpezlivosti a časových možnostiach. Môže sa vám ozvať obrovské množstvo ľudí. Väčšinou iba s vetou "ahoj", ktorú ja osobne neznášam, pretože nič nepovie. A ak máte odpísať cca 30 tim ľuďom, nemáte žiadnu šancu a jednoducho musíte z nich vyselektovať. Ak ste sa už stratili, odpíšte všetkým to isté, čo si skopírujete, niečo, čo vám pomôže k ďalšiemu selektovaniu. Pokec je neuveriteľné miesto. Plné frustrovaných či nudiacich sa ľudí, kreténov, závislákov a úchylákov. K tým normálnym patria vo veľkej miere ženatí muži a vydaté ženy. Je lepšie to odhaliť čo najskôr, pretože vám napíšu aj títo a budete s nimi radi komunikovať, keďže budú fajn a bude dobré sa zbytočne nenamotať. Počiatočné komunikácie sú vždy o tom istom. Ale to je normálne, pretože ľudia o sebe zisťujú základné informácie. Ukončiť konverzáciu, ktorá vás už nebaví je ťažké. Najvhodnejšie je slušne druhej strane vysvetliť, že asi nebudete pre ňu ten správy typ. Boh chráň napísať, že on nie je správy typ pre vás. To sa potom môžete dozvedieť veci, že budete oči otvárať. Bohužiaľ, nie vždy sa s tým druhá strana vie vyrovnať, preto po rozlúčke nie je úplne odveci osobu zablokovať, aby vám už písať nemohla. Verte mi, ušetríte si zbytočné rozčúlenie. Pokec je miesto, kde sa stretáva obrovské množstvo ľudí. Ak ho budete využívať, musíte otvárať stále nové a nové komunikácie, až sa z toho možno pôjdete zblázniť. Po mesiaci na Pokeci budete môcť písať knihy. Záleží iba na vás, či budú plné humorných alebo desivých historiek.

Ďalšie zaujímavé aplikácie sú Tinder a Badoo. Ak sa chcete pri hľadaní zabaviť, sú skvelé. Ponúkajú vám nekonečné množstvo profilov opačného pohlavia, s fotkami, profilom, vekom, stavom. Jednoducho na malej ploche celkom slušné množstvo informácií. Aplikácie ponúkajú možnosť určiť, či sa vám osoba páči, alebo nie. To isté majú k dispozícii aj iní záujemcovia a ak vznikne zhoda, ste o tom informovaní. Odporúčam, ak sa vám niekto zapáči, pozrieť si všetky jeho dostupné fotky, pretože nie raz sa stáva, že prvá je fajn a na druhej na vás pozerá indivíduum s vyplazeným jazykom. Zaujímavé je, že tam nájdete ľudí s akýmkoľvek stavom, dokonca aj ženatých alebo zadaných. Pri registrácii však zadávate, či hľadáte vážny vzťah alebo flirt. Taktiež je potrebné pre plné využitie aplikácie uhradiť poplatok. Ak to s hľadaním myslíte vážne, nie je zlé to urobiť. Následne máte možnosť komunikovať cez chat, zaujímavé je, že môžete sledovať polohu človeka (teda ak to má povolené). Komunikácia prebieha klasicky, tak ako aj na Pokeci. Je samozrejme na vás, ako a čo sa budete človeka pýtať, to je už individuálne a každý chce mať vedľa seba toho správneho človeka.

Keď odkomunikujete neuveriteľné množstvo ľudí a nepodľahnete frustrácii, určite nájdete malé množstvo takých, s ktorými sa budete chcieť stretnúť. Určite neodporúčam sa stretávať hneď. Najskôr to bude zbytočné, pretože veľa zásadných vecí, ktoré vylúčia daného človeka "z hry" sa dá zistiť už písaním si. Nikto nemá toľko času, aby sa stretával s veľkým množstvom ľudí. A ani je je dobré to robiť, pretože ak tieto stretnutia nebudú podľa vašich predstáv, nebudete sa z nich ani tešiť. Môžete sa dostať do stavu, kedy sa na to hľadanie budete chcieť vykašľať. Práve preto si to musíte čo najviac uľahčovať. Ak má niekto záujem o seriózny vzťah, predsa trochu na stretnutie počká.

Často sa stáva, že naraz nájdete napríklad dvoch zaujímavých ľudí. A máte trochu výčitky svedomia, ako keby ste to hrali na dve strany. Nemôžete to ale tak brať. Kým nedávate človeku žiadne záruky a neprekračujete hranice, ste iba v hľadaní. Aj ten druhý človek na tom môže byť pokojne rovnako.

Stretnutia zo zoznamky sú osobitná kategória. Nikdy sa nestretnite s nikým, s kým si dosť veľa nepíšete a nevideli ste zopár jeho fotiek. Každý raz podľahne čaru neznáma a pôjde na stretnutie "len tak", nie je však pravdepodobné, že by ste sa ešte niekdy viac uvideli.

Je potrebná naozaj opatrnosť a dávka zdravého rozumu. Vhodné je stretnúť sa na káve, vždy na verejnosti. Ak by ste sa stretli na obede, budete obaja zaneprázdnení tanierom a to si nechajte napríklad na druhé rande. Prečítajte si znovu vašu komunikáciu, aby ste mali záchytné body pre rozhovor. Doporučujem pýtať sa už na konkrétne veci ako firma v ktorej pracuje, mená, jednoducho to, čo vám pomôže presvedčiť sa o serióznosti človeka. Rozhovor sa samozrejme môže rozvíjať hocijako, nie vždy to ide. Ak skončí na počasí, máte po zábave a je vhodné sa slušne rozlúčiť.

Na stretnutí vás môže čakať všeličo a treba byť na to tak trochu pripravený, aj keď dúfate, že človek s ktorým sa idete stretnúť je seriózny. V prvom rade môžete zistiť, že vyzerá úplne ináč, ako na fotkách. Alebo že je to on, len na vás pôsobí akosi inak. To je veľmi časté, pretože si z komunikácie vytvoríte akýsi obraz o človeku, ktorý môže byť trochu chybný. Ďalej je to správanie, ktoré vás môže prekvapiť, alebo to, čo rozpráva, ak je to zrazu niečo iné, ako doteraz písal. Ľudia sa inak vyjadrujú písomne a inak ústne. Netreba zabúdať na trému, ktorá tam jednoducho bude a to na oboch stranách. Ak sa však dokážete porozprávať a zasmiať sa na tej obojstrannej tréme, máte šancu na ďalšie rande. Správanie človeka je ovplyvnené trémou alebo aj jeho skutočnou povahou. Našťastie sa ľudia, ktorí majú iné (postranné) záujmy prejavia celkom rýchlo. Tému menia nenápadne na sex alebo bývalých partnerov, príliš prekračujú osobnú hranicu priestoru, prípadne vám na nich niečo nesedí. Vždy dajte na tieto pocity. Ušetríte si sklamanie. A ak to bude naozaj zlé, jednoducho sa poďakujte za kávu a odíďte.

Po prvom rande sú vždy zmiešané pocity. Každý človek je jedinečný a nie vždy spĺňa naše predstavy okamžite. Musíme si ich utriediť. A to triedenie robí aj druhá strana, na to nesmieme zabúdať. Preto sa často stáva, že hoci rande dopadlo fajn a vyzeralo to nádejne, druhé sa už konať nebude. Stačí, že človek neodpovedá na správy, alebo odpovedá opozdene a nejasne. To je vždy známka toho, že mu je nepríjemné povedať vám, že už nemá záujem. Uvedomte si, že aj vy ste už veľa ľuďom povedali Nie. Prihodí sa to aj vám a netreba si z toho priveľmi robiť vrásky. Aj keď je to nepríjemné, to áno. Niekedy to utrieďovanie myšlienok trvá aj dve stretnutia. Viac už veľmi nie, to už by sme mali mať o človeku dosť jasnú predstavu.

Stretli ste sa raz, dvakrát, trikrát a čo ďalej?
Niekdy si ľudia sadnú okamžite. Niekdy to trvá dosť dlho. Dajte šancu sebe aj jemu sa prejaviť, pustite ho postupne do svojho života, tak ako to cítite. Tým nemôžete nič pokaziť. Moje odporúčanie je, aby ste boli čo najviac úprimní, nebáli sa rozprávať o sebe, zoznámili partnera so svojimi priateľmi či koníčkami. Jednoducho otvorte mu svoj svet, aby videl o čo môže stáť. Nájsť kompatibilného človeka je predsa zázrak. A je to neuveriteľné, ale zázraky sa dejú. Ak budete mať dosť trpezlivosti a šťastia, môže sa tak stať aj bláznivou cestou menom Zoznamka.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?