Bratislavský dobový piknik

Autor: Ivana Šufliarska | 14.6.2017 o 16:26 | Karma článku: 2,92 | Prečítané:  209x

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú v sebe trochu nostalgie za dobou gentlemanov a dám v klobúkoch, príďte 24.júna 2017 do Medickej záhrady a zabavte sa s nami.

O tejto akcii som sa dozvedela na Facebooku. Keď neviete, čo vás čaká, občas sa vám ani ísť nechce. Našťastie sme sa ja a priateľky prekonali a urobili sme dobre.

Aby sme naozaj nepokazili atmosféru, vopred sme si zaobstarali šaty. Zvyšok sme zladili  ako sme vedeli z bežného šatníka. Veľkú pozornosť sme venovali samotnému pikniku, zabalili do košíkov občerstvenie, šampanské, krištáľové poháre a jahody nemohli chýbať.

Takto pripravené sme sa vybrali na Partizánsku lúku, kde sa minulý rok akcia konala. Len tak, voľne v prírode, bez obmedzení či vstupného.

Chvíľu nám trvalo, kým sme našli miesto konania. Pre krásne počasie bolo všade veľa ľudí. Privítali nás dievčatá - organizátorky. Skvele oblečené a čo sa nám páčilo, aj učesané. Pripravené mali stan s možnosťou zapožičania oblečenia a dámy učesali či namaľovali na požiadanie. Samozrejme sa nám táto ponuka páčila a všetky sme ju využili. Hoci to od nás nikto nepýtal, slušne sme zaplatili a chceli sme si použité sponky nechať až domov.

Následne bol voľný program, takže sme si rozložili deku, piknik, jedli sme, pili a zabávali sa. Doporučujem priniesť si karty či nejakú spoločenskú hru. Slnko svietilo naozaj príliš, bez slnečných okuliarov alebo klobúkov by to vôbec nešlo. V tejto časti programu nie je zábava organizovaná, takže si ju musíte urobiť sami. Ak prídete s priateľmi či rodinou, môžete sa aj poprechádzať, bude tam dosť ľudí, ktorí vám deku a veci postrážia.

Podvečer bola pripravená tančiareň. Pre naše sklamanie sa prihnala obrovská búrka a spláchla polovicu Partizánskej lúky. Ušli sme domov, čo sme urobili veľkú škodu, pretože tančiareň sa po búrke konala a bolo zas pekné počasie.

Z toho vyplýva, že sa netreba nechať len tak odradiť a prísť o polovicu programu...

Tento rok je pripravený bohatší program, nakoľko sa akcia koná v Medickej záhrade a je naozaj poňatá celobratislavsky. Plasty necháte doma, mobily aspoň schováte, ak už bez nich nemôžete žiť. Zabavíte sa na módnej prehliadke, workshopoch a prednáške. Aby ste si mohli vychutnať tančiareň, naučíte sa pár krokov Charlestonu. Samozrejme, hrá živá hudba.

Nie je veľa príležitostí, kde sa spolu môžu zabaviť všetky generácie. Stretnite sa tam s nami, nepokazte náladu, zabudnite na rýchly beh tejto doby a buďte jeden deň gentlemanmi a dámami starých čias.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?