Bratislavský dobový piknik

Autor: Ivana Šufliarska | 14.6.2017 o 16:26 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  164x

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú v sebe trochu nostalgie za dobou gentlemanov a dám v klobúkoch, príďte 24.júna 2017 do Medickej záhrady a zabavte sa s nami.

O tejto akcii som sa dozvedela na Facebooku. Keď neviete, čo vás čaká, občas sa vám ani ísť nechce. Našťastie sme sa ja a priateľky prekonali a urobili sme dobre.

Aby sme naozaj nepokazili atmosféru, vopred sme si zaobstarali šaty. Zvyšok sme zladili  ako sme vedeli z bežného šatníka. Veľkú pozornosť sme venovali samotnému pikniku, zabalili do košíkov občerstvenie, šampanské, krištáľové poháre a jahody nemohli chýbať.

Takto pripravené sme sa vybrali na Partizánsku lúku, kde sa minulý rok akcia konala. Len tak, voľne v prírode, bez obmedzení či vstupného.

Chvíľu nám trvalo, kým sme našli miesto konania. Pre krásne počasie bolo všade veľa ľudí. Privítali nás dievčatá - organizátorky. Skvele oblečené a čo sa nám páčilo, aj učesané. Pripravené mali stan s možnosťou zapožičania oblečenia a dámy učesali či namaľovali na požiadanie. Samozrejme sa nám táto ponuka páčila a všetky sme ju využili. Hoci to od nás nikto nepýtal, slušne sme zaplatili a chceli sme si použité sponky nechať až domov.

Následne bol voľný program, takže sme si rozložili deku, piknik, jedli sme, pili a zabávali sa. Doporučujem priniesť si karty či nejakú spoločenskú hru. Slnko svietilo naozaj príliš, bez slnečných okuliarov alebo klobúkov by to vôbec nešlo. V tejto časti programu nie je zábava organizovaná, takže si ju musíte urobiť sami. Ak prídete s priateľmi či rodinou, môžete sa aj poprechádzať, bude tam dosť ľudí, ktorí vám deku a veci postrážia.

Podvečer bola pripravená tančiareň. Pre naše sklamanie sa prihnala obrovská búrka a spláchla polovicu Partizánskej lúky. Ušli sme domov, čo sme urobili veľkú škodu, pretože tančiareň sa po búrke konala a bolo zas pekné počasie.

Z toho vyplýva, že sa netreba nechať len tak odradiť a prísť o polovicu programu...

Tento rok je pripravený bohatší program, nakoľko sa akcia koná v Medickej záhrade a je naozaj poňatá celobratislavsky. Plasty necháte doma, mobily aspoň schováte, ak už bez nich nemôžete žiť. Zabavíte sa na módnej prehliadke, workshopoch a prednáške. Aby ste si mohli vychutnať tančiareň, naučíte sa pár krokov Charlestonu. Samozrejme, hrá živá hudba.

Nie je veľa príležitostí, kde sa spolu môžu zabaviť všetky generácie. Stretnite sa tam s nami, nepokazte náladu, zabudnite na rýchly beh tejto doby a buďte jeden deň gentlemanmi a dámami starých čias.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

To, čo predviedli Nemci a Taliani, je veľká hanba futbalu, tvrdil Hapal

Tréner národného tímu do 21 rokov Pavel Hapal bol plný emócií.

PLUS

Trinásť rokov trpí epilepsiou. Na Slovensku jej nedokázali pomôcť

Návšteva neurológa sa zmenila na sexuálne obťažovanie.


Už ste čítali?